Fotogalerie

Podzimní soustředění 2023

Podzimní soustředění 2023

Podzimní KoPr, neboli Koperníkovy prázdniny, je za námi! Studenty pořádané matematicko-přírodovědné soustředění bylo před covidem oblíbenou tradicí, a přestože zorganizovat jej znovu po téměř čtyřleté pauze nebylo vůbec jednoduché, udělali jsme vše pro to, aby byl KoPr obnoven ve stejné kvalitě jako v předchozích letech. Oproti původním pěti dnům šlo sice jen o víkendovou akci, i tak jsme si ale pro účastníky připravili nabitý zábavný program sestávající ze zábavných tematických her a přednášek na různá přírodovědná témata. Na své si přišli jak zapálení matematici, tak děti se spíše přírodovědným zaměřením, ale i jedinci, kteří s těmito obory většinou nechtějí mít nic společného. Přednášky z oblasti matematiky, fyziky, chemie, biologie či ekologie totiž připravujeme my studenti, a tak mluvíme jen o tématech, která nás zajímají a kterým se věnujeme. V rámci doprovodných her se zase účastníci pokoušeli zachránit zakletou princeznu ze spárů zlého čaroděje, během čehož měli možnost shlédnout vtipné scénky, zasportovat si, rozluštit zapeklité šifry nebo zahrát si na schovku v noční škole. Akce se opravdu podařila a nám organizátorům dodala spoustu energie do pořádání dalšího KoPru na jaře 2024! Tak se těšíme!

Prohlédnout 

Podzimní soustředění 2019

Podzimní soustředění 2019

Od 20. - 24. listopadu probíhalo na pozemku Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci již tradiční matematické soustředění - Koperníkovy prázdniny. Žáci vyššího stupně základních škol a nižších gymnazií si mohli v těchto pěti dnech poslechnout například několik velmi zajímavých přednášek. Témata byla různorodá, jedny se točily okolo matematických výpočtů a teorie, v dalších jsme se dozvěděli spousty zajímavých faktů z psychologie. V diskuzích během výkladu nebyl problém se dostat k otázkám jako 'Z jakého materiálu se budou stavět základny na Měsíci?'. Jde tedy vidět, že nejenže se účastníci dovídají nové informace na soustředění, ale že mají i své nadprůměrné vědomosti, které můžou dále rozvíjet. Třeba formou tohoto pobytu. V lavicích jsme neseděli celý den. Odpoledne a večery byly vyplněny sportovními i nesportovními hrami a aktivitami. Velký úspěch sklidila například hra Casino, při které někteří hráli až 4 hodiny v kuse Black Jack nebo Kostky (samozřejmě s pravými kokosáckými bankovkami). Rozhodně jsme se nenudili ani u Changovačky. Kdo by nechtěl do světa vyjít se dvěmi bramborami a vrátit se s urnou? Člověk by se až divil jak dokáží být zaměstnanci v pohřební službě vstřícní... Bohužel tak jako tábor taky KOPR musí jednou skončit. A tak v neděli dopoledne odjeli všichni do jednoho účastníka i organizátora. Jako orgům se nám podzimní soustředění velice líbilo a těšíme se na známé i nové tváře zase na jaře.

Prohlédnout 

Jarní Kopr 2019

Jarní Kopr 2019

Ve dnech 24. – 30. dubna proběhlo v prostorách našeho gymnázia již tradiční jarní matematicko-fyzikální soustředění KoKoSu. Účastníci se vydali prozkoumávat celý vesmír ve vesmírných plavidlech. Druhý den například prozkoumali Mars, vyšili si matematické křivky a vyslechli astronomickou přednášku - bohužel nevyšlo počasí na astronomické pozorování :(, tak snad příště :). Již tradičně v dopoledním bloku studenti vyslechli řadu zajímavých přednášek a odpoledne strávili akčně venku. Stavěli také přistávací moduly na kolonizaci planety, které byly velmi zdařilé. Myslím si, že jsme si to všichni společně užili a už se těšíme, kdy bude další akce.

Prohlédnout 


Zimní víkendovka s KoKoSem 2019

Víkendovka s vánočním tématem se konala 7. - 10. února 2019. Účastníky dopoledne čekaly přednášky, odpoledne venkovní hry a přitom museli obdarovat některé účastníky vyrobenými dárky!

Prohlédnout 


Podzimní KOPR 2018

Ve dnech 25. – 30. října proběhlo v prostorách našeho gymnázia již tradiční matematicko-fyzikální soustředění KOPR. Účastníci si letos mohli vyzkoušet stavbu raketek na principu vyrovnávání tlaku, práci v chemických laboratořích a vyslechli řadu zajímavých přednášek z těchto oborů. Kromě toho se jim společnými silami podařilo v rámci celotáborové hry svrhnout bílý a černý matematický gang, nastolit mezi nimi rovnováhu a postavit matematický chrám. I přes nepřízeň počasí jsme několik odpolední strávili venku při hraní her.

Prohlédnout 


Jarní soustředění 2018

Ve dnech 20. - 25. března 2018 se na internátě našeho gymnázia opět uskutečnila již tradiční akce KoKoSové PRázdniny. Tentokrát se jsme po pravidelné dopolední dávce vědomostí trávili skoro všechna odpoledne venku v Bílovci.

Prohlédnout 


Zimní víkendovka 2018

Víkendovka s mafiánským tématem se konala 1. - 4. února 2018. Účastníky dopoledne čekaly přednášky, odpoledne venkovní hry a přitom museli odrovnat členy ostatních týmů!

Prohlédnout 


Podzimní KOPR 2017

Ve dnech 24. - 29. října 2017 se na internátě našeho gymnázia opět uskutečnila již tradiční akce KoKoSové PRázdniny. Tentokrát jsme se po pravidelné dopolední dávce vědomostí vypravili hrát zajímavé hry. Jeden den jsme se dokonce vydali na výlet do Štramberku a soustředění jsme zakončili velkým příletem do ČR.

Prohlédnout 


Jarní KOPR 2017

Ve dnech 14. - 19. března 2017 se na internátě našeho gymnázia opět uskutečnila již tradiční akce KoKoSové PRázdniny. Tentokrát se jsme po pravidelné dopolední dávce vědomostí trávili skoro všechna odpoledne venku v Bílovci a soustředění jsme zakončili velkým útěkem z psychiatrické léčebny.

Prohlédnout 


Podzimní soustředění 2016

Ve dnech 25. 10. až 30. 10. proběhlo na našem gymnáziu další KoKoSové soustředění. Opět zde proběhly zajímavé přednášky doprovázené odpoledními a večerními hrami. Už se těšíme na jaro!

Prohlédnout 


Jarní soustředění

Ve dnech 18. až 23. března se na našem gymnáziu konalo jarní soustředění KoKoSu! Užili jsme si to a doufáme, že se opět uvidíme!

Prohlédnout 


KOPR 2015

Ve dnech 26. - 30. října 2015 se uskutečnilo Podzimní soustředění KoKoSu. Zde naleznete fotky z této akce. Těšíme se na Vás i příště!

Prohlédnout 


Podzimní KOPR 2013

Soustředění proběhlo na podzim loňského roku a mohli jsme zde slyšet zajímavé matematické, fyzikální a chemické přednášky.

Prohlédnout 


Jarní soustředění 2012

:)

Prohlédnout 


KoKoSové Prázdniny

25. - 28. října 2011 u nás proběhl KOPR, super akce, na kterou účastníci budou ještě dlouho vzpomínat:)

Prohlédnout 


Koperníkův Matboj 2011

Koukněte, jak se soutěžilo v Matboji 2011

Prohlédnout 


Víkendovka s KoKoSem

3. - 5. prosince 2010

Prohlédnout 


Koperníkův Matboj 2010

Podívejte se, jak si vedly týmy řešitelů v Koperníkově Matboji 2010...

Prohlédnout 


Podzimní soustředění 2009

Pár fotek z podzimního mafiánského soustředění 2009 a nejen to! Můžež se také podívat na krátké video, které jsme pro Tebe připravili.

Prohlédnout